Ваші права. Подати заяву в РАГС (ЗАГС). Шлюбний договір. Розподіл майна.

Новий випуск проекту Мої права присвячується сімейному праву. Зупинимось на деяких моментах цього випуску, а саме: поняття шлюб, порядок заключення цього союзу, шлюбний договір, розподіл майна після розлучення.

Шлюб це добровільний, рівноправний союз між жінкою і чоловіком, спрямований на створення сім’ї. Шлюб реєструється у РАГС (ЗАГС) та передбачає подання заяви.

 

 

 

 

Реєстрація шлюбу

Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Заяву можуть подати і представники подружжя, повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

Документи для подачі заяви до РАГС (ЗАГС):

  • Заява.
  • Оригінал паспорта.
  • Ідентифікаційний код.
  • Якщо ви вже були в шлюбі, вам потрібно представити документи про розірвання вашого попереднього шлюбу або свідоцтво про смерть колишнього чоловіка (дружини).
  • Якщо ви ще не досягли шлюбного віку, (дівчата – 17-ти років, хлопці – 18-ти) потрібно постанова суду про те, що вам можна вступати в шлюб (Ваші права. Стаття 23, Сімейний Кодекс України).

Визначення дати церемонії

  • Укладення шлюбу відбувається по закінченні  місячного  строку
    після   подачі   бажаючими  одружитися  заяви  в  РАГС (ЗАГС).
  • У весільний сезон дати реєстрації можуть бути зайняті, тому рекомендуємо подбайте про дату реєстрації заздалегідь.

Прискорити дату церемонії

У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.

 Шлюбний договір

 Шлюбний договір – договір, яким регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов’язки

В процесі формування сім’ї ви можете зіткнутися з поняттям «шлюбний договір». Для вашої обізнаності зупинимось на деяких поняттях, зокрема:

Шлюбний договір може бути укладено особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.

(Ваші права. Глава 10.  Шлюбний договір, Сімейний Кодекс України).

Форма шлюбного договору

Шлюбний договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.

Відношення до шлюбного договору, коментує керуючий партнер Юридичної фірми Результат Максим Полішкевич:

“Шлюбний договір – позитивна практика, яка прийшла з цивілізованого європейського світу. Шлюбний договір може відвести колишні половинки від потреби визначати стосунки при розірванні шлюбу та уможливлює полюбовне розлучення.”

Сподіваємось, що шлюб буде вашим свідомим рішенням, як і його подальше збереження. Якщо ви все ж таки вирішили зупинити даний союз: нижче наведені ваші права та порядок розподілу майна.

Розірвання шлюбу

Розірвати шлюб можна за заявою одного з подружжя або їх обох. При взаємній згоді на розірвання шлюбу подружжя,  яке не  має неповнолітніх  дітей,  розірвання  шлюбу  провадиться  в  органах реєстрації актів громадянського стану РАГС (ЗАГС).(Ваші права. Стаття 38. Кодекс про шлюб та сім’ю України).

Час припинення шлюбу

Шлюб вважається припиненим з моменту реєстрації розлучення  в органах реєстрації актів громадянського стану або на підставі рішення суду.

Розподіл майна при розлучені

Якщо  між  подружжям,  що розлучається, виник спір про майно, яке є їх спільною сумісною власністю,  розірвання шлюбу може бути здійснене в суді за заявою подружжя або одного з них.

 Майнові права при розлучені

Кодексом передбачено, що нажите майно від час шлюбу є  спільною сумісною  власністю подружжя. Строк позивної давності, коментує Максим:

  “Якщо ви розлучилися та вважаєте майно розподіленим але ніде це не закріплено через 3 роки можуть настати незворотні процеси. Наприклад, якщо ви купили машину, але оформили її на дружину, навіть якщо ви придбали це авто підчас шлюбу, після строку позивної давності ви повинні зміритись з тим, що це майно залишиться у володінні іншого подружжя. Ви можете ставити питання про поновлення строків позивної давності але,  це додаткові проблеми. Варто визначити ваші права одразу після розлучення до закінчення строку позивної давності в 3 роки.”

Команда юридичної фірми Результат бажаємо вам міцного шлюбу.

 

Читайте також: Спадкування за заповітом. Ваші права
Читайте також: Ваші права на роботі
Читайте також: Ваші права під час спілкування з поліцією
Читайте також: Ваші права на доступ до інформації

всі новини