• Договір оренди землі

Отримати землю без міської ради. Поновити договір оренди

Договір оренди землі укладається землевласником та землекористувачем на визначений строк, при цьому орендар земельної ділянки має право поновити договір оренди, якщо орендодавець не має заперечень з цього приводу, – повідомляє керуючий партнер Юридичної фірми Результат Максим Полішкевич.

 

Випадок п’ятий. Поновити договір оренди землі

 

Статтею 33 Закону України «Про оренду землі» визначено порядок, відповідно до якого можна поновити договір оренди землі.

Відповідно до цього порядку, орендар, який має намір укласти договір оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це орендодавця у строк, встановлений цим договором (зазвичай договорами з Черкаською міською радою передбачений термін за 90 днів), але не пізніше ніж за місяць до спливу терміну дії договору оренди.

До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди. Рада у місячний термін зобов’язана розглянути надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте радою рішення.

У разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір оренди вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із уповноваженим керівником органу місцевого самоврядування (на практиці – міським головою або секретарем міської ради) без прийняття рішення ради про поновлення договору оренди землі.

Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення укладається сторонами у місячний строк в обов’язковому порядку. Відмова, а також зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскарженою в суді. На практиці це означає, що хоча чинним законодавством України не передбачена можливість автоматично пролонгувати договір оренди, проте якщо Ви все зробите правильно, то питання вирішиться на Вашу користь. І наявна судова практика є тому підтвердженням.

Загалом, ми радимо, укладаючи договір оренди землі, уважно читати умови використання і повернення земельних ділянок, а також вимоги до пролонгації договорів оренди землі. Краще зверніться до юриста для аналізу цього документа і фахівець в галузі земельного права попередить вас про «підводні камені».

Читайте також:  Отримати землю без міської ради. Частина четверта

Читайте також:  Отримати землю без міської ради. Частина третя

Читайте також:  Отримати землю без міської ради. Частина друга

Читайте також:  Отримати землю без міської ради. Частина перша

всі новини