• Отримати землю

Отримати землю без міської ради. Частина третя

 

Якщо хтось із Вас гадає, ніби отримати землю в оренду під власним об’єктом нерухомого майна легко і просто, мушу запевнити вас – це зовсім не так, – говорить керуючий партнер Юридичної фірми Результат Максим Полішкевич. Ситуація, про яку розповідає юрист, близька і знайома багатьом підприємцям міста Черкаси.

Нещодавно спілкувався зі знайомим підприємцем, у розмові знову випливла проблема оформлення документації із землеустрою. Виявляється, кілька років тому мій знайомий придбав невеликий магазин, земельна ділянка під яким надана в оренду попередньому власнику на 49 років. І ось уже кілька років триває переоформлення договору оренди зі старого власника магазину на нового: спочатку дуже довго власник чекав дозволу на розроблення документації із землеустрою, а тепер, я впевнений, не менше чекатиме самого її затвердження. Тільки після двох рішень сесії Черкаської міської ради, мій знайомий зможе укласти договір оренди земельної ділянки, незважаючи на те, що ні цільове призначення ділянки, ні її площа, ні конфігурація не змінюється.

Випадок третій. Отримати землю в оренду під об’єктами нерухомості

Відповідно до приписів статей 123, 124, 134 Земельного Кодексу України, надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.

На практиці це означає, що придбавши об’єкт нерухомості, під яким право оренди землі належало попередньому власнику, Вам слід перевірити чи внесено у реєстр речових прав право власності цієї земельної ділянки. Якщо так, то можете сміливо звертатися до міської ради із клопотанням про надання Вам в оренду цієї ділянки. Жодна документація із землеустрою тут не потрібна. Знаючи норми чинного законодавства, підприємці можуть цілком обґрунтовано вимагати прискорення процесу переоформлення договорів оренди земельних ділянок. Власне, у цьому повинна бути зацікавлена і сама міська рада, адже отримання коштів від сплати орендної плати, – це суттєва стаття доходів місцевого бюджету.

Читайте також:  Отримати землю без міської ради. Частина четверта

Читайте також:  Отримати землю без міської ради. Частина друга

Читайте також:  Отримати землю без міської ради. Частина перша

всі новини