• Юридичні послуги

Лілія Лут роз’яснює специфіку оподаткування громадян у новому році

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості, наприклад, квартири і будинки, що перевищують площу в 120 кв. м і 250 кв. м. відповідно. За квартири і будинки меншої площі податок не сплачується. В свою чергу садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку не є об’єктами оподаткування.

Особи у власності яких перебуває квартира площею до 120 кв. метрів; житловий будинок – 250 кв. метрів звільняються від сплати податку.

Податок буде нараховуватись в розмірі 1 % від мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня мінімальна заробітна плата становить 1218 грн.) за кожен кв. м., що перевищує вказані вище площі нерухомості. Підлягає оподаткуванню сумарна площа квартири і будинку, якщо вона перевищує 370 кв. м. Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати для сумарної площі нерухомості від 370 кв. м до 740 кв. м і 2,7% – якщо вона перевищує 740 кв. м.

Наприклад, у Вашій власності знаходиться квартира площею 80 кв.м. та будинок площею 320 кв.м. Площа, яку перевищує встановлену податкову пільгу складає 30 кв.м., саме за які і необхідно сплатити податок в розмірі 365 грн. 40 коп.

До 1 липня 2014 контролюючі органи визначать суму податку, необхідного до сплати, та вручать платникам податків повідомлення про нарахований податок у платіжних реквізитах. Протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення про нарахований податок особа зобов’язана сплатити кошти. До фізичної особи, що не сплатила протягом 60 днів кошти, застосовується штраф у вигляді 10 % від нарахованої суми до сплати. В разі якщо дані відображені в отриманому Вами повідомленні не відповідають дійсності Ви маєте право звернутися доконтролюючого органу з проханням провести перерахунок суми податку.

Повний текст статті читайте на сайті kropyva.ck.ua