• індустріальна нерухомість в Україні

Тенденції індустріального розвитку країни обговорювали в Києві

Наприкінці квітня Київ об’єднав юристів та фахівців з нерухомості на першому Форумі індустріального розвитку та будівництва «Industrial Development and Construction».

Захід мав на меті обговорити питання індустріальної нерухомості в Україні та, водночас, звернути увагу як на позитивні, так і на негативні тенденції цієї сфери. До обговорення проблем та перспектив індустріального розвитку та будівництва також долучився Максим Полішкевич, юрист, керуючий партнер Юридичної фірми Результат.

На відкритті заходу виступили Ігор Ніконов, президент KAN Development, Ростислав Коробка, віце-президент Торгово-промислової палати України, Бурак Пехліван, глава Асоціації турецьких і українських бізнесменів, Андрій Мельник, представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Форум мав кілька тематичних панелей для обговорення. Під час першої експерти презентували успішні кейси індустріальної нерухомості.

Зокрема, спікерка цієї секції, Наталія Кочергіна, партнер, керівник практики нерухомості DLA Piper, підготувала аналітику по ринку землі та розвитку індустріальної нерухомості в Україні. Наталія розповіла про розвиток промислового та інфраструктурного потенціалу країни, а також звернула увагу на позитивні фактори розвитку цього сегменту економіки. Так, одним із таких позитивних прикладів, за даними DLA Piper, є те, що з 2015 року в Україні запущено близько 60 заводів, підключено більше 30 електростанцій на поновлюваних джерелах енергії, в 2017 році введено в експлуатацію елеватори загальною потужністю понад 400 тис. тон.

Друга секція мала на меті обговорити тему будівництва та інфраструктурні проекти. Промовці ділились цікавими кейсами та позитивними змінами у країні. Наприклад,  Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації, розкрив переваги і перспективи розвитку вітроенергетичного сектора України. Вітряна енергія в структурі енергетичних ресурсів Європи займає 2 місце і становить 16,7% від загальної кількості. В Україні частка енергії, що виробляється за рахунок відновлюваних джерел, становить всього 1,4%.

Андрій Антоненко, керівник UVT Group, і Сергій Мішок, заступник міського голови Запоріжжя, представили кейс з будівництва нового терміналу аеропорту. Пасажиропотік запорізького аеропорту з кожним роком збільшується і склав у 2017 році 350 тисяч осіб. Зростає також кількість рейсів і авіакомпаній. Стратегічною метою нового проекту стало створення високотехнологічного і прогресивного аеропорту, підвищує інвестиційну привабливість регіону.

По закінченню сесій, учасники форуму продовжили неформальне обговорення теми індустріального розвитку та будівництва в Україні.

Керуючий партнер Юридичної фірми Результат Максим Полішкевич зазначає, що такі заходи допомагають орієнтуватися у тенденціях розвитку країни, а також кейси, обговорені на подібних форумах, можуть бути цікавим прикладом для Черкас та Черкаської області.

«Ринок індустріального будівництва та його законодавче регулювання постійно змінюються, тому такі заходи є надзвичайно важливими для підтримки комунікації між учасниками ринку. Форум об’єднав для діалогу представників влади, інвесторів та девелоперів, які на прикладах пояснили вагоме значення розвитку індустріальних парків, альтернативної енергетики тощо. Зокрема, прекрасним прикладом симбіозу аграрного сектору та промисловості стала презентація компанії «Нібулон».

У Черкаській області останнім часом також успішно реалізовано декілька індустріальних проектів, а декілька перебувають в процесі реалізації. Ми залюбки супроводжуємо такі проекти. А заходи, подібні на цей, дозволяють нам переймати передовий досвід, який зможемо засотувати в інтересах наших клієнтів», – зазначає Максим Полішкевич.

 

Читайте також: Оренда землі та комерційної нерухомості
Читайте також: Форум країн східної європи у сфері нерухомості
Читайте також: Готель в соснівці
Читайте також: ПП ІБК Будграрант: будівництво на набережній

 

всі новини