Учасники URE Club обговорили перспективи розвитку ринку нерухомості у 2019 році

Члени URE Club – Back to Business організували чергову зустріч експертів, де обговорили питання іпотечного кредитування. Законодавчі ініціативи та прогнози розвитку цього ринку у прийдешньому році дізнавалась також Любов Полішкевич, партнер практики нерухомості та корпоративного права Юридичної фірми Результат.

Серед спікерів заходу були Ольга Соловей, СEO URE Club, Владислав Кисіль, партнер «KPD Consulting Law Firm», Володимир Мисак, керівник департаменту ринків капіталу та операцій із земельними ділянками в «Cushman & Wakefield Ukraine» та Сергій Бурлаков, заступник генерального директора в «Укрбуд Девелопмент».

Однією із найбільш обговорюваних тем заходу стало прогнозування іпотечного кредитування. Владислав Кисіль, співголова Комітету з права, акцентував увагу на напрямках, за якими здійснюватиметься діяльність Комітету у 2019 році, один з них – впровадження комфортного, з позиції регуляторної сторони і кредиторів, іпотечного кредитування. Іншим важливим напрямом діяльності Комітету з питань права URE Club, Владислав вбачає у реалізації функції ДАБІ та закликає долучитись юристів до Комітету, для вирішення подальшого існування архітектурно-будівельного контролю: реорганізація чи відміна.

Панельна дискусія стала майданчиком для обговорення прогнозів розвитку ринку нерухомості учасниками Клубу. Володимир Мисак, керівник департаменту ринків капіталу та операцій із земельними ділянками в «Cushman & Wakefield Ukraine», поділився приємною тенденцією, зауваживши, що протягом минулого року, особливо III квартал, за кількістю транзакцій в комерційній нерухомості став історичним максимумом за останні 10 років.

Дмитро Сенниченко, екс-генеральний директор в DIM group, також відмітив позитивний розвиток житлової нерухомості. Експерт зауважив, що 30-40% новозбудованого житла – це, переважно, інвестиції населення. На ринку все ще є певні складнощі з дозвільними документами на будівництво, з урахуванням нормативів і ДБН, а також з недосконалістю фінансової системи і іпотеки. Заступник генерального директора в «Укрбуд Девелопмент» Сергій Бурлаков повідомив, що для їхньої компанії цей рік був дуже динамічним в плані експлуатації житла. Компанія побудувала понад 1 млн кв.м. «Виграє той, хто не стоїть на місці!» – завершив свій виступ пан Сергій.

Під час зустрічі, учасники також мали нагоду обговорити плани клубу та дізнатися цікаві події, які їх чекають упродовж року.

 

всі новини