• legal real estate
  • 1GEX_1894
  • 1GEX_1888

У Києві відбувся Legal Real Estate Forum

31 жовтня у Києві відбувся масштабний захід, де висвітлювали важливі питання ринку нерухомості Legal Real Estate Forum. Серед учасників заходу – керуючий партнер Юридичної фірми Результат, член URE Club Максим Полішкевич.

 

Серед основних тем обговорення – нерухомість та девелопмент в Україні, публічно-правові відносини містобудування, нерухомість в комерційному обігу, врегулювання конфліктів тощо.

Загалом у заході взяли участь представники Державної архітектурно-будівельної інспекції, Мінрегіонбуду, бізнесу та влади.

Головний ініціатор – газета “Юридична практика”.

Що чекає на ринок нерухомості

 

У межах форуму відбувся круглий стіл на тему “Що чекає на ринок нерухомості: погляд гравців”. Спікерами виступили гендиректор компанії ТММ Микола Толмачов, президент корпорації “Укрбуд” Олександр Лятамбор, генеральний директор Arricano Real Estate PLC Михайло Меркулов, гендиректор “City Capital Group Development” Ігор Зубицький та гендиректор   Seven Hills International Developers Аріе Шварц.

Опісля круглого столу стартувала панельна дискусія “Нерухомість та  девелопмент в Україні”, в межах якої обговорили нюанси законодавчих і регуляторних змін у сфері земельних питань обігу нерухомості, з’ясовували, чи є перспективи видачі банками дешевих іпотечних кредитів, інтерес українських інвесторів до закордонної нерухомості та ін.

Тема наступної сесії – “Містобудування і ринок нерухомості”, під час якої актуалізували наступні питання: «Прозора ДАБІ» — публічність в ухваленні рішень, основні аспекти “будівельної амністії 2018”, погляд іноземного інвестора на структурування і будівництво об’єктів нерухомості, девелопмент елітного житла в столиці: перспективи та підводні камені тощо.

Про комплексний юридичний аудит об’єктів нерухомості розповів  директор ООО «Монітор Эстейт» Володимир Копоть.

Він детально зупинився на загальній інформації про комерційну нерухомість, інструментах пошуку релевантних даних, критеріях значимості даних і фактів та окреслив практичні кейси.

Керівник юридичного департаменту (по роботі з нерезидентами) Arricano Real Estate PLC Тетяна Климук розповіла про об’єкти комерційної нерухомості як предмет забезпечення в банківському кредитуванні. А також про зони для домовленостей з банком. Основні тези виступу стосувалися «больових точок» позичальника і банку, фінансової сторони оцінки об’єкта, страхування. Говорили про свободу в управлінні комерційною нерухомістю в іпотеці та про контроль над об’єктом.

Урегулювання конфліктів

Третя сесія стосувалася урегулювання конфліктів.

Суддя Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду, суддя-спікер Юрій Чумак розповів про спори, що випливають із земельних відносин.

А саме: оскарження рішень органів місцевого самоврядування щодо земельних питань, про поновлення договору оренди землі (ст. 33 ЗУ «Про оренду землі»), перехід права на землю в порядку статті 120 ЗК України та статті 377 ЦК України, стягнення збитків за користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів, про встановлення/демонтаж МАФів (тимчасових споруд), розірвання договору оренди землі, зокрема щодо невиконання умов про забудову тощо.

 

Також у ході сесії обговорили «Право нерухомості» нового Верховного Суду, актуальні судові практики по іпотеці, практичну сторону захисту інтересів власника в сфері державної реєстрації прав на нерухомість. Крім того закцентували увагу на шахрайських схемах на ринку нерухомості.

Презентації спікерів та головні тези можна переглянути за посиланням.

 

Читайте також: У Черкаській ТПП відбулася зустріч Під знаком Меркурій 2019
Читайте також: Аналітичний звіт щодо справ Управління держпраці
Читайте також: Жодні зміни ДБН не вплинуть на ефективність ринку
Читайте також: Як знайти бізнес-партнера в Європі

 

всі новини