• ЖК forRest
  • ЖК Forest

Будівництво житла: новини та зміни законодавства

Будівництво житла: юридичний супровід

Будівництво житла – один із важливих напрямків роботи клієнтів Юридичної Фірми Результат. Супровід такої діяльності включає в себе: отримання дозвільної документації, супровід будівництва та введення об’єктів в експлуатацію. Один з успішно реалізованих проектів у цьому напрямку – введений в експлуатацію нашим клієнтом у кінці минулого року багатоквартирний житловий будинок, що знаходиться за адресою: вул. Смілянська, 126 та вул. 30-річчя Перемоги, 8 у мікрорайоні «Перемога» (місто Черкаси).

Будівництва житла завжди вимагає максимальної уваги та концентрації на досягненні поставленої мети. Це абсолютно відповідає одному з принципів діяльності Юридичної Фірми Результат, а тому перед початком роботи ми узгоджуємо з клієнтом варіанти можливих результатів і не беремо у роботу справи, які не зможемо повністю реалізувати.

Декларація про введення в експлуатацію об'єкта

Будівництво житла: новини та зміни законодавства

Будівництво житла та його супровід вимагає постійного моніторингу актуальних змін до чинного законодавства у цій сфері. Так, серед новел законодавства – Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності» (Далі – Закон), який 13 квітня 2017 року ухвалила Верховна Рада України. Законом передбачено поліпшення умов ведення будівельної діяльності та спрощено процедуру отримання забудовниками дозвільної документації.

Зокрема, державну статистичну звітність щодо прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів відтепер подають органи державного архітектурно-будівельного контролю за формою та у строки, передбачені звітно-статистичною документацією, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

Також внесені зміни до умов атестації громадян, що виконують чи надають послуги в сфері створення об’єктів архітектури: «До професійної атестації допускаються громадяни, які здобули вищу освіту за напрямом професійної атестації відповідно до кваліфікаційних вимог та мають стаж роботи за фахом не менш як три роки».

Однією з позитивних для забудовників змін стало те, що суб’єктам будівельної діяльності відтепер не потрібно отримувати вихідні дані та технічні умови від Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Окрім того, відповідно до Закону, експертиза з питань міцності, надійності та довговічності об’єктів будівництва є обов’язковою лише для  об’єктів будівництва, що належать до ІІІ категорії складності та споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами.

Наразі Закон підписаний Президентом України і набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Читайте також: Оренда землі та інші новини агробізнесу
Читайте також: Судові рішення 2016 – Земельна практика
Читайте також: Лауреат конкурсу від ТПП
Читайте також: Інтернет маркетинг для юристів
Читайте також: Увага! Усім неприбутковим організаціям!

 

всі новини