Ваші права під час спілкування з поліцією

Спілкування з поліцією – справа, що трапляється з нами частіше ніж ми могли б подумати, а тому вкрай важливо знати Ваші права, якщо таке спілкування виникло не за Вашим бажанням.

Перші три принципи, які потрібно запам’ятати, якщо поліцейський вас зупинив:

– НЕ ПРОВОКУЙ;

– НЕ ОБРАЖАЙ;

– НЕ ТІКАЙ.

Із іншого боку поліцейський має поводитися ввічливо, має представитися, і просто так вимагати у людини документи не повинен.

Керуючий партнер Юридичної фірми Результат Максим Полішкевич розповідає: «Поліцейський має право зупинити громадянина на вулиці з вимогою показати документи, проведення поверхневого обшуку чи будь-якої іншої дії лише в тому випадку, якщо поліцейський має відповідні підстави. До них належать: особа візуально схожа на людину, що перебуває в розшуку, людина знаходиться на місці вчинення якогось правопорушення, або перебуває в зоні обмеженого доступу, зовнішні ознаки особи вказують, що вона вчинила злочин. Якщо таких підстав немає, то поліцейський не має права зупиняти вас і вимагати показати будь-які документи».

Носити документи ніхто не зобов’язаний. Але ми радимо мати при собі будь-який документ, що посвідчує особу. Це позбавить Вас від багатьох проблем у спілкуванні з поліцією. Адже вона може забрати тебе у відділок, щоб там встановити твою особу, і протримати до 3-х годин. Якщо ж все-таки Ви не маєте при собі документів, чітко назвіть своє прізвище та адресу проживання, попросіть поліцейського зателефонувати родичам, щоб підтвердити Ваші особисті дані.

Головна функція поліцейського – забезпечити громадський правопорядок. Ви повинні усвідомлювати: без причин поліцейський не має права вимагати від вас чого-небудь. Оце внутрішнє усвідомлення є наріжним каменем вашої позиції. Якщо ви усвідомлюєте, що у вас не мають право безпідставно навіть документи вимагати, і ведете себе адекватно іпозитивно, то поліцейський не розвиватиме своїх вимог»

Якщо Вас затримали, під час спілкування з поліцієюви маєте право не давати покази або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів. Його вам гарантує 63 стаття Конституції України.

Якщо ж під час затримання Ви вирішили скористатися послугами адвоката, знайте Ваші права: до приїзду адвоката ніхто не може проводити допит або брати у Вас пояснення.

Читайте також: Ваші права на роботі
Читайте також: Ваші права на доступ до інформації
Читайте також: Захистити ваші права у магазині

всі новини